Myli się ten, kto myśli, że w XIX-wiecznym mieście przemysłowym nie ujrzy wspaniałych pałaców i rezydencji. Łódź może się poszczycić ponad 200 wytwornymi siedzibami, od secesyjnych i neorenesansowych willi po ogromne, pełne przepychu eklektyczne pałace. Ziemia Obiecana, jaką dla wielu była Łódź, w czasie jednego pokolenia stworzyła fortuny liczone w milionach, których właściciele poprzez luksusowe siedziby chwalili się swoim bogactwem.
Zapraszamy do zwiedzenia najpiękniejszych łódzkich pałaców i rezydencji, które niejednokrotnie dumnie łączą się w całość z masywna, ceglaną fabryką
 
Zapewniamy obsługę licencjonowanego przewodnika, ewentualny transport
 
Na życzenie rezerwujemy posiłek w jednej z łódzkich restauracji 
 
 

-    Księży Młyn – zespół pofabryczny największego łódzkiego fabrykanta pochodzenia niemieckiego Karola Scheiblera: neorenesansowy pałac właściciela – Muzeum Kinematografii, Beczki Grohmana, tkalnia, straż pożarna, domy fabryczne, Willa Herbsta – oddział Muzeum Sztuki, Park Źródliska (2 godz.)


-    ul. Piotrkowska – najciekawszy fragment od Ławeczki Tuwima do Hotelu Grand z zachowanymi kamienicami i pałacami z XIX wieku (1 godz.)


-    willa L. Kindermanna – galeria miejska – najpiękniejszy łódzki zabytek secesyjny ( 40 min.)


-    pałace synów I.K. Poznańskiego – dawna siedziba Muzeum Sztuki i Akademia Muzyczna (0,5 godz.)


-    obiad w jednej z łódzkich restauracji


-    Manufaktura - zespół pałacowo-fabryczny Izraela K. Poznańskiego – największego łódzkiego fabrykanta żydowskiego pochodzenia: zabudowania przemysłowe, eklektyczny pałac Poznańskiego – Muzeum Historii Miasta Łodzi z pamiątkami po sławnych Łodzianinach: A. Rubinsteinie, J. Tuwimie i A. Tansmanie; Muzeum Fabryki, (2 godz.)

Galeria zdjęć

Nr oferty
21
Podziel się tą informacją: